Nil Telli

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Nil Telli, Londra’da Chelsea School of Art’da iç mimari eğitimi aldı ve dönem sonu projesini mağazacılık alanında verdi.   

 

1993’te Forum Fuarcılık A.Ş.’de ve TÜYAP’ta proje müdürü olarak görev yaptı. Yurt içi ve yurt dışı fuarların satış, pazarlama ve teknik kurulumunu yürüten Telli, aynı zamanda fuar stand proje tasarımlarını ve uygulamalarını gerçekleştirerek toplam 12 fuar standı projesine imza attı.  

 

Decorum firmasında mağaza müdürlüğü ve Ankara bölge müdürlüğü yapan Telli, iç dekorasyon taahhüt projelerinin takibini gerçekleştirdi. 

 

2001 yılında Soysal bünyesine katılan Telli, görsel mağazacılık alanında dünyanın önde gelen isimlerinden, “hocaların hocası” olarak bilinen, New Vision Studios’un kurucusu Joe Weishar ve George Homer ile çalıştı. Görsel mağazacılık alanında uzmanlaşan Telli, onların eğitimlerinin ülkemiz perakendesine uyarlanması çalışmalarına katıldı.  

 

Joe Weishar ve George Homer’in yanı sıra London Fashion School ve Saint Martins School of Arts’da “Visual Merchandising” eğitimleri aldı. Soysal’ın iş birliği içinde olduğu, Hollanda ve İngiltere’den visual merchandising kuruluşlarıyla birlikte uzmanlığını arttırdı. 

 

İTU Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde görsel mağazacılık dersleri verdi.  

 

Soysal Görsel Mağazacılık Bölüm Yöneticisi olarak görev yapan Nil Telli, eğitimlerin yanı sıra, ülkemizin önde gelen markaları için remerchandising çalışmalarını da yürütüyor.  

 

Dünyada perakende trendleri, görsel algı, göz illüzyonlarından yararlanmak, mağaza anatomisi, mağazada satışa yönelik görsel uygulamalar, müziğin mağazacılıkta kullanımı, teşhir matematiği uygulamaları Telli’nin eğitim verdiği alanlar arasında.  

 

Nil Telli, görsel mağazacılık alanındaki birikim ve deneyimlerini Soysal’da eğitmen ve danışman olarak sektörün hizmetine sunuyor.

SOYSAL

Adres: Noramin İş Merkezi, Maslak Mahallesi, Büyükdere Cad. No:237 Kat:1 No:114 Sarıyer 34398 İstanbul 

Telefon: 0(212) 212 99 70 

Fax: 0(212) 212 38 36 

E-posta: info@soysal.com.tr  

Bizi Takip Edin
Soysal Meçhul Müşteri

© 2019 SOYSAL 

DESIGNED BY CREATIVE RED EXPERIENTIAL ADVERTISING AGENCY