SOYSAL DİJİTAL DANIŞMANLIK

AYCAN HELVACIOĞLU

Aile şirketlerinde başlayan iş hayatı sonrası, 22 yıllık Profesyonel hayatı boyunca medya, iletişim, yayıncılık, fuar organizasyon ve etkinlik sektörlerinde deneyim sahip olan yapan Aycan Helvacıoğlu, 1991-1994 yılları arasında Gonca Grubu’nda Halkla İlişkiler ve

Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 1996 – 2018 yılları arasında Medyafors Fuarcılık

A.Ş.’de çalışan Helvacıoğlu, 15 yıl Franchise Fuarı (Bayim Olur musun?) Genel Müdürlüğü, WFC, EFF Uluslararası Franchise Kongreleri Organizasyonu, Ortadoğu’da Franchise Fuarı Organizasyonu, Franchise konusunda birçok sektörel ve ulusal yayının Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.  

Helvacıoğlu şu anda UFRAD Franchise Derneği Üyeliği (Geçmiş Yönetim Kurulu Üyeliği), TÜRES (Türkiye Restoran ve Turizm İşletmeleri Derneği) Genel Başkan Yardımcılığı ve Kadın Girişimcilik Komitesi Başkanlığı yapmaktadır. 

2018 yılında The Franchise Company’de  Efrah Atacan ile ortak olan Aycan Helvacıoğlu,

İngiltere merkezli şirketin Franchise danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra marka oluşumu, marka iletişimi, İngiltere ve Ortadoğu’dan aldıkları Türkiye temsilcilikleri ile Master Franchise hizmetleri, yurt dışı AVM kiralama hizmetleri ile markaların özellikle yeni ve doğru pazarlara açılması konusunda çalışmalar yapmaktadır. Türk markalarının yurt dışı açılımı ile ilgili birçok önemli projesi bulunmaktadır.  

Birçok ulusal dergide köşe yazarlığı yapan Aycan Helvacıoğlu halen The Franchise Company Türkiye’de Yönetici Ortak- Genel Müdür olarak çalışmaktadır.