SOYSAL DİJİTAL DANIŞMANLIK

PROF. DR. DENİZ ÜLKE ARIBOĞAN

Deniz Ülke Arıboğan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1986 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı ve daha sonra 1995 yılında İskoçya’da bulunan St. Andrews Üniversitesi’nde Terörizm ve Uluslararası Güvenlik Okulunu bitirdi. 

2003 yılında Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında profesör oldu.

Deniz Ülke Arıboğan İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Hava Harp Okulu ve Harp Akademilerinde dersler verdi. 2007-2010 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü, sonrasında da İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği görevini üstlendi. 2016 – 2017 Yılları arasında Oxford Üniversitesi St.Antony’s College’de misafir öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 

Arıboğan, Oxford Üniversitesi CRIC (Centre ort he Resolution of Intractable Conflict)

Merkezinde kıdemli üyedir. Arıboğan aynı zamanda “Dünya Sanat ve Bilimler Akademisi” ‘ne kabul edilen az sayıdaki Türk akademisyenlerden biridir. London Speaker Bureau’nun uluslararası konuşmacıları arasında olan Arıboğan’ın yayınlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi ve 10 kitabı bulunmaktadır. 

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD)’nin kurucuları arasında ve “Yönetim Kurullarına Kadın” projesinin danışma kurulu üyesi olarak Türkiye’de ve dünyada kadının güçlenmesi projelerine destek veriyor. 

Prof. Arıboğan halen Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı

ve Üsküdar Üniversitesi Politik Psikoloji Merkezi (PPM) Müdürü olarak akademik

çalışmalarını sürdürmektedir.