SOYSAL DİJİTAL DANIŞMANLIK

HİLMİ GÜVENAL

{{ brizy_dc_image_alt uid='wp-81ca02c81d7aaae0e917e3bbe0d42cab' }}

Robert Kolej mezunu olan Hilmi Güvenal, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Bölümünden 1984 yılında mezun oldu, daha sonra yine Boğaziçi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans programını tamamladı. Daha sonra Harvard Business School, Yönetici Geliştirme Programını bitirdi. 

1984’te Tekfen’de iş hayatına başlayan Güvenal,15 yıl boyunca Tekfen Holding’in çeşitli şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı ve daha sonra birçok sektörde ve şirkette yönetici, danışman, girişimci ve yatırımcı olarak yer aldı. 

2002’de ortakları ile beraber Reform Kurumsal’ı kuran Güvenal, danışmanlık faaliyetlerine bu bünyede devam etmektedir. 

Hayat Varlık’ı kuran ve büyüten Güvenal, 2009 – 2019 yılları arasında Hayat Varlık Yönetim A.Ş.’nin CEO’luğunu yaptı. Burada 25 yönetici ve 500 uzmandan oluşturduğu takımla 10 yıl boyunca her sene %20 büyüme sağlayarak sektörün lideri oldu. Hayat Varlık, sektöründe ve dünyada ilk defa Harvard Business School’da vaka çalışması oldu ve son 5 yılda 3 defa Great Place to Work ödülü aldı. 

Açık Radyoda 7 yıl program yaptı. Önce ‘Dünyanın İşi’ adı ile monologlar, sonra da Metin Aktay ve Nüzhet Atabek ile birlikte ile her hafta bir konuk da davet ederek yaptığı ‘Harvard Square’.  

Güvenal, Bilgi Üniversitesi’nde 3 dönem ‘Tasarım Yönetimi Sertifika Programı’nda ve 3 dönem de ‘Performans Sanatları Yönetimi’ bölümünde ‘Çağdaş Pazarlama Stratejileri’, Mimarlık Fakültesinde ‘Executive Master’ çerçevesinde 2 dönem ‘Liderlik ve Yönetim’ dersleri verdi. 

Son olarak da 2019 Eylül ayında başlayarak Bloomberg HT TV’de ‘Tecrübe Konuşuyor’ adlı programın hem yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. 

Çok iyi derecede İngilizce bilen Güvenal, halen danışmanlık yapmaktadır.