SOYSAL DİJİTAL DANIŞMANLIK

İSMAİL KUTLU

{{ brizy_dc_image_alt uid='wp-2447f237d9378d7228e0e7d0734b710c' }}

1966 yılında, Malatyalı manifaturacı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 1987’de İstanbul’a gelerek, tekstil sektörüne giren Kutlu, ilk işini ortakları ile beraber Beyazıt’ta kurdu. 1994 yılında Osmanbey’de kendi yerini açtı ve ticari markalara ürün üretmeye başladı. Daha sonra Kapalıçarşı ve Laleli dükkanlarını da hayata geçirdi. 

2005 yılı başında kendi markasını kurmaya karar veren Kutlu, dünya markası olmasını hedeflediği GIZIA’yı kurdu. Gösterişli modelleri, lüks malzemeleri ve detaylarıyla öne çıkan ve ülkemizi moda dünyasında başarı ile temsil eden GIZIA’nın bugün Avrupa, Rusya, Orta Doğu ve Amerika’da satış noktaları bulunmaktadır.

İsmail Kutlu, Türk moda perakendesine katkı sağlamak amacıyla, Türk tasarımcı moda markalarından oluşan projesi GIZIA GATE’i 2015’te hayata geçirdi. GIZIA GATE ile Türk moda tasarımcılarını aynı çatı altında buluşturan Kutlu, yerli ve yabancı müşterileriyle buluşmasını sağladı. Dünyada moda devleri tarafından trend olan podyum defileleri ile ürünlerin mağazada satışını eş zamanlı hale getiren “See Now Buy Now” akımını Türkiye’de ilk kez GIZIA GATE ile başlattı.

İsmail Kutlu, Perakende Günleri’nde, 2019 Perakende Güneşi Ödülleri, “ATÜ Perakendeye Katkı” Ödülü’nü aldı. 

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Kutlu, iki dönem İstanbul Fashion Week Komite Başkanlığı yapmıştır. Kendisi ayrıca Abdi İpekçi Caddesi’ni Güzelleştirme Derneği Başkan Yardımcısı’dır.  

İsmail Kutlu, halen kurucusu olduğu GIZIA’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 

İSMAİL KUTLU dijital danışmanlık gelirini hayır kurumlarına bağışlamaktadır.