SOYSAL DİJİTAL DANIŞMANLIK

LEVENT ERDEN

Galatasaray lisesi mezunu olan Levent Erden, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden 1981 yılında mezun oldu, daha sonra yine Boğaziçi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans programını tamamladı.   

Pazarlama ve Reklamcılık alanında 40 yıla yakın deneyimi olan Erden, çalışma hayatına reklamcı olarak başladı. 1988 – 1990 yılları arasında Pepsi Cola Int’de çalıştı. Pepsi’nin son “pazar lideri’ olduğu dönemde Pepsi Co. International Ülke Müdürü görev yaptı. 1984 – 1988 yılları arasında L’oreal’da Pazarlama Direktörü olarak çalışan Erden, L’Oreal Türkiye

operasyonunu başlatmak üzere Fransa ve Türkiye’de dönüşümlü olarak görev yaptı, L’Oreal’in ilk Türk yöneticisi oldu. 3 yıl McCann’de Yönetici Ortak olarak çalıştı. Daha sonra pazarlama ve iletişimin kapsayabildiği hemen her alanda, çok uluslu şirketlerde üst düzey yöneticilik yaptı. Euro RSCG Türkiye grubunun CEO’luğunu yürüttü. 

Kurucu ekibinde de bulunduğu Bilgi Üniversitesi’nde; interaktif iş yönetimi pazarlama ve iletişimi alanında öncü yüksek lisans programı Next Academy’de başkanlık ve akademisyenlik yapıyor. Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında, Pazarlama, Entegre Pazarlama İletişimi, Reklam ve Tüketici Davranışları konularında dersler vermekte.  

Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilen Levent Erden, halen Next Academy’de başkanlık ve akademisyenlik yapmakta ve çeşitli dergilerde yazarak ve televizyon programları

yaparak; okuyucu ve izleyicileri ile buluşmaktadır.