SOYSAL DİJİTAL DANIŞMANLIK

OSMAN İLLEZ

İzmir Özel Türk Koleji mezunu olan Osman İllez, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü

Finansman Ana Bilim Dalından 1984 yılında mezun oldu, daha sonra New York City University Brooklyn College ‘da Ekonomi Yüksek Lisans programını tamamladı. 


AVM sektöründe 30 yıllık deneyime sahip olan İllez, Amerika’da Leather Fashions Limited Şirketine bağlı olarak New York ve Chicago’da deri mamulleri toptancılığında yönetici olarak 3 yıl çalıştı. 1990 – 1994 yıları arasında Fame City’de İzmir Şubesi İşletme Müdürü olarak çalıştı. 1994-1999 yılları arasında Balli Dış Ticaret’te Dış Ticaret ve Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. 1998 Yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak girdiği Bayraktar Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’de 1999 yılından beri Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. 


Osman İllez, 2006 yılı Şubat ayında ICSC tarafından verilen CSM (Certified Shopping Center Manager) sertifikasını aldı. 2007 yılından itibaren ICSC (International Shopping Center Manager) tarafından düzenlenen School for Profesionals da yurt içinde ve yurt dışında dersler vermektedir. 2013 yılından beri CRX (Certified Retail Property Executive) sertifikasına sahiptir. 


JTR Global School for Professional Development, Design and Construction Institute, ICSC European Retail Property School ve AA Perakendecilik Okulu Özyeğin Üniversitesi gibi kurumlarda ders vermektedir. 


Perakende Günleri’nde, 2011 Perakende Güneşi Ödülleri “En Başarılı Profesyonel Yönetici” Ödülü’nü aldı. 


İyi derecede İngilizce bilen Osman İllez, halen Bayraktar Gayrimenkul Geliştirme Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

OSMAN İLLEZ dijital danışmanlık gelirini hayır kurumlarına bağışlamaktadır.