SOYSAL DİJİTAL DANIŞMANLIK

VEHBİ KAHVECİ

Av. Vehbi KAHVECİ; 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Kamu Hukuku alanında yüksek

lisans ve doktora çalışmaları yaptı.  

1983 yılında Kahveci Avukatlık Bürosu’nu kuran Vehbi Kahveci; 37 yılı aşkın süredir

avukatlık mesleğini İstanbul’da kesintisiz olarak büyük bir özveriyle sürdürmektedir. Kahveci, deneyimli çalışma ortakları ile; Perakende hukuku, iş hukuku, sözleşmeler hukuku, fikri ve sınai haklar hukuku, ceza hukuku, sigorta hukuku, kiralama hukuku alanlarında hizmet vermekte ve marka hukukuna ilişkin; marka tescili ve taklitle mücadele konularda ulusal ve uluslararası markaların vekilliğini üstlenen hukuk bürosunu yönetmektedir. 

Perakende sektörüne ilişkin uzun yıllara dayanan hukuki ve yönetsel çalışmaları bulunmaktadır. Alanında yayınlanmış birçok makale ve yayınları bulunmakta olup, çeşitli konferans ve panellerde konuşma yapmıştır.   

Bir dönem Tescilli Markalar Derneği (TMD) Başkanlığı ve İstanbul Barosu Fikri ve Sınaî Haklar Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olup aynı zamanda Fikri ve Sınaî Haklar Hukuku Derneği’nin (FİSIHAD) kurucusu ve başkanıdır.  

Avukat Vehbi Kahveci, halen kurmuş olduğu Kahveci Hukuk Bürosunu yönetmekte ve

avukatlık yapmaktadır.